ניקוי שיניים – לטובת בריאות הפה והבריאות הכללית

גם אם נקפיד לנקות שיניים באופן קבוע ולצחצח בהתאם להוראות הרופא, עדיין הפה הוא מקום שבו חיים חיידקים. לקוחות כללית מושלם זכאים לניקוי שיניים פעמיים בשנה, במחיר מוזל.

למה מומלץ לנקות שיניים ע"י שיננית?

רפואת השיניים העכשווית לא מסתפקת בהמלצות לצחצוח ושימוש בחוט דנטלי, אלא מעודדת גם ניקוי שיניים עמוק אחת ל-6 חודשים על ידי שיננית מיומנת שתוכל לנקות את האבנית ולטפל בכיסים שהתהוו בין החניכיים לשיניים.

מהי אבנית?

ברור לנו שחשוב לצחצח, לנקות בחוט ולשטוף את הפה במי פה כדי למנוע אבנית, אבל מהי האבנית הזאת ולמה חשוב להסירה באופן קבוע?

גם אם נקפיד לנקות שיניים באופן קבוע ולצחצח בהתאם להוראות הרופא, עדיין הפה הוא מקום שבו חיים חיידקים, ואלה נוהגים להשתמש בשאריות המזון לצורך יצירת רובד דביק על פני השיניים שנקרא פלאק. עיסת הפלאק מכסה את השיניים, חודרת מתחת לקו החניכיים ונדבקת לכל משטחי השיניים הטבעיים ושאינם טבעיים.

אם אנחנו מצחצחים ומסירים בעקביות את הפלאק מהשיניים, קרוב לוודאי שנוכל למנוע עששת, נזק לאמייל השן או מחלת חניכיים כרונית. ואם לא נסיר את הרובד החיידקי, הרובד שייוותר על השיניים יתקשה ויהפוך לאבנית מחוספסת ונקבובית שתוביל לא רק לנסיגת חניכיים ולמחלות חניכיים אלא גם תעניק לשיניים גוון צהבהב ולא אסתטי.

ברגע שנוצרת אבנית בפה, רק שיננית או רופא שיניים יכולים להסירה בהליך שנקרא סילוק אבנית.

מהם כיסים בשיניים?

הצטברות האבנית עלולה להוביל להתהוות כיסים בין החניכיים לשיניים. כיסים הם מצע מעולה להתפתחות חיידקים, מצב שעלול לפגוע בעצמות וברקמות שמחזיקות את השיניים במקומן ולגרום למחלות חניכיים מתקדמות ולאובדן שיניים.

בנוסף, יש גם מחקרים שמקשרים בין החיידקים שגורמים למחלת החניכיים לבין מחלות לב ובעיות בריאות אחרות.

למה ניקיון השיניים כל כך חשוב?

מחקרים מעידים על קשר חזק בין מצב הפה ומחלות לב, מחלת הסוכרת, שיטיון, אצל נשים בהריון- לידה מוקדמת ומשקל וולד נמוך ומחלות משמעותיות נוספות . אחת ההשערות היא שחיידקים מחלל הפה מתפשטים בכול הגוף ומחמירים דלקות אחרות כמו מחלות לב, דלקת פרקים שגרונית וסוכרת מסוג 2.

הרגלי ניקיון קבועים עשויים להוריד את הסיכון גם של מחלות חניכיים, לכן:

  • צחצחו שיניים לפי הוראות הצחצוח של הרופא/שיננית ונקו בחוט דנטלי מדי יום כדי להסיר חיידקים יוצרי פלאק. הצחצוח צריך להימשך לפחות 2 דקות, פעמיים ביום. ואל תוותרו על החוט הדנטלי.

  • בחרו בתזונה בריאה עשירה בחומרים מזינים חיוניים (במיוחד בוויטמינים A ו-C). צמצמו את צריכת הסוכרים והעמילנים.

  • הימנעו מסיגריות וטבק שעלולים להרוס את החניכיים ולהגדיל את הסיכוי למחלות לב.

בקרו באופן קבוע במרפאת השיניים לבדיקה ולסילוק אבנית ומשקעים. רופא השיניים יכול לזהות סימנים למחלה סיסטמית ולמחלות חניכיים כבר בשלבים המוקדמים.

קביעת תור לשיננית לפחות אחת לחצי שנה תאפשר לכם לשלוט במצב ולהיות בטוחים שכול שאריות הפלאק והאבנית הוסרו. כך תוכלו למנוע בעיות עתידיות ולשמור על חיוך זוהר.

ניקוי שיניים עם כללית מושלם

במרפאות השיניים 'כללית סמייל' זכאים הלקוחות של כללית מושלם וכללית פלטינום להטבות ולהנחות שונות בטיפולי השיניים. בין השאר, ניקוי שיניים במחיר מוזל, פעמיים בשנה, על ידי שיננית מקצועית ומיומנת.

לבחירת מרפאת שיניים "כללית סמייל" באזור מגוריך לחץ כאן>.

הנבחרת המקצוענית של כללית סמייל

הנבחרת המקצוענית של כללית סמייל