הכל על קלינאות תקשורת

קלינאות תקשורת היא תחום טיפולי הממוקד בהתמודדות עם בעיות תקשורת הפוגעות ביכולתו של האדם להבין אחרים או להביע את עצמו באופן ברור. המטפלים בתחום עובדים עם פעוטות וילדים בעלי לקויים בהתפתחות בדיבור, שפה ותקשורת.

מהי קלינאות תקשורת?

קלינאות תקשורת היא ענף טיפול בבעיות תקשורת הבאות לידי ביטוי בקושי של אדם להבין אחרים או להתבטא באופן ברור. הטיפול מאפשר אבחון קשיים הפוגעים במיומנויות שפתיות כמו  לקויות בדיבור, לקויות בתקשורת לא מילולית, בהבנה, קריטה וכתיבה.

 בעזרת טיפול ותרגול ניתן לרכוש מיומנויות תקשורת טובות יותר - תקשורת יעילה ותקינה מאפשרת ליחיד להביע את מכלול כוונותיו החל מצרכים בסיסיים ועד להבעת רעיונות מופשטים ומורכבים.

התפתחות שפתית , דיבור והבנת השפה, מהווה שלב חשוב בהתפתחות הילד. זהו שלב המעצב את התקשורת שלו מול הסביבה. עבודת הקלינאי עשויה להיות כרוכה בעבודה עם ילדים הסובלים ממוגבלויות פיסיות, ליקויי למידה, אובדן שמיעה, או הפרעות פסיכיאטריות.

איך יודעים שכדאי לפנות לטיפול בקלינאות תקשורת?

- כשהשפה אינה ממשיכה להתפתח ולהתקדם.

-  כאשר קיימים פערים בין שפתו של הילד לזו של בני גילו. 

- כאשר דיבורו של הילד אינו מובן או משובש (יחסית לגילו)

- כאשר הילד מביע תסכול מחוסר מיומנות של ביטוי

- לקויות בדיבור כגון גמגום, דיבור חטוף, דיבור איטי.

כיצד מתבצע האבחון והטיפול?

אבחון מתבצע לרוב בשלושה מפגשים. בשני המפגשים הראשונים מתבצעת ההערכה של המטופל בכל אחד מדרכי ההתבטאות ההבנה וההפקה של השפה. המפגש השלישי מיועד לשיחת משוב, עם ההורה, בו מקבל ההורה סיכום והמלצות לטיפול.

קלינאי התקשורת מאבחן, נותן טיפול תרגולי והוראתי, ובמידת הצורך ממליץ על אביזרים חיצוניים לסיוע בדרכי התקשורת של הילד, על מנת לאפשר תקשורת זורמת ונוחה.

כמה זמן נמשך הטיפול?

התוכנית הטיפולית של קלינאית תקשורת הינה אישית ומותאמת באופן ייחודי, משך הטיפול אינדיבידואלי ותלוי במורכבות הלקות והטיפול בה. הטיפול הוא לרב פרטני (אך עשוי להיות גם בזוגות או בקבוצות קטנות, לפי הצורך), ונערך בדרך כלל פעם או פעמיים בשבוע.

מה מגיע ללקוחות כללית מושלם ואו פלטינום?

לקוחות כללית מושלם או פלטינום זכאים לעד 45 טיפולים בשנה קלנדרית, בעלות של 30 ש"ח לטיפול לגילאי 3-10 ועד 100 טיפולים לכל תקופת החברות בתכנית, לקוחות כללית מושלם או פלטינום בגילאי מכיל 10 ועד 18 זכאים ל- 30 טיפולים בשנה קלנדרית, בהשתתפות עצמית של 30 ש"ח  ועד 100 טיפולים בכל תקופת החברות בתכנית.

לפרטים המלאים על השירות ללקוחות בגילאי 3-10 לחצו כאן>>

לפרטים המלאים על השירות ללקוחות בגילאי 10- 18 לחצו כאן>>

למטפלים אשר מקבלים לקוחות כללית מושלם או פלטינום בהסדר (השתתפות עצמית של 30 ש"ח) לחצו כאן>>

 

 

 

 

הצטרפו און ליין לכללית מושלם/ פלטינום הצטרפו און ליין לכללית מושלם/ פלטינום