מלון יולדות: כי אפשר גם אחרת...

יותר ויותר נשים מעדיפות לעבור למלון יולדות לאחר הלידה, שם הן נהנות מתנאים מפנקים, ארוחות מזינות והשגחה רפואית צמודה להן ולתינוקן

בקיצור

01

תנאים מפנקים, ארוחות מזינות והשגחה רפואית צמודה לך ולתינוק... יותר ויותר נשים בוחרות לנוח במלונית בימים שלאחר הלידה

02

חוץ מהמנוחה והפינוק, למלונית יולדות יש גם יתרון עבור משפחות שיולדות ילד שני ושלישי למשפחה, שכן האחים הבוגרים יכולים להגיע ולבלות עם האם והאח או האחות החדשים במלונית

03

לקוחות כללית מושלם ופלטינום זכאיות להחזרים משמעותיים עבור השהייה במלונית יולדות, בכפוף לתקנון

 

אחד הטרנדים הלוהטים בקרב יולדות בישראל הוא שהייה במלון יולדות לאחר הלידה. מה שהחל כאופנה נישתית במגזר החרדי, תפס במהרה תאוצה גם בקרב נשים במגזר החילוני, שרגע לאחר הלידה מחליפות את בגדי בית החולים לטובת הטרנינג מהבית, מיטה מתכווננת ותפריט עשיר שמציע מלון היולדות. השהייה במלון יולדות הפכה בשנים האחרונות לחלק מרשימת הקניות הסטנדרטית לרגל הלידה, בין עגלת התינוק ושידת ההחתלה. במקרים רבים השהייה אף מוענקת כמתנה ליולדת מקרוביה - מתנה שכל יולדת תשמח לקבל.

מלוני היולדות בישראל מציעים כיום סטנדרטים גבוהים של אירוח, שאינם נופלים מהסטנדרטים שמציעים מלונות חמישה כוכבים. ההבנה כי קהל הלקוחות מורכב מנשים לאחר הלידה הופכות את השהייה במלונות אלו לחוויה של ממש: הצוות מעניק יחס חם, אישי ואינטימי לאימהות הטריות, שמבחינתן, רוצות בעיקר לנוח ולהירגע. בניגוד לצוות מלון רגיל, שצריך לחפש אטרקציות וריגושים למשפחה שלמה, צוות מלון היולדות מתרכז רק ביולדת ובתינוקה, מה שמקל על חזרתה המהירה לשגרה ועל תחושת הנוחות שלהם יחד. בחלק מהמקרים מצטרף גם בן הזוג לשהייה במלון, וזוכה אף הוא ליחס מפנק.

למלונות מגיעות גם יולדות לאחר לידה ראשונה ושנייה. במקרים רבים, ניתנת להן האפשרות להתארח במלון וללון עם ילדיהן הבוגרים. פתרון זה מאפשר הסתגלות של האחים להרחבת המשפחה ובמקום שההורים יחזרו הביתה עם תינוק חדש, הילד הבוגר מגיע למלון, שוהה במחיצת הוריו ומתרגל לנוכחותו כבר במלון היולדות, מיד לאחר הלידה.

בישראל קיימים מספר מלוני יולדות: "בייבי אסף" במרכז הרפואי אסף הרופא, "הדסה בייבי" במרכז הרפואי הדסה עין כרם, "פינוקית" במרכז הרפואי שערי צדק "בייבי ליס" במרכז הרפואי איכילוב ו"בייבי שיבא" במרכז הרפואי תל השומר הם רק חלק מהמלונות אליהן מגיעות נשים לאחר הלידה, בכדי להעביר מספר ימים בשקט ובשלווה לפני החזרה הביתה. מלונות אלו התפתחו בעיקר בשני העשורים האחרונים, במקביל לעלייה במספר הלידות בישראל והרצון לדאוג עד כמה שניתן ליולדת ולתינוקה. השהות במלון מרככת את חווית הלידה עבור היולדת מקלה עליה ועל בני משפחתה בימים הראשונים של ההתארגנות לקראת התינוק החדש שנוסף למשפחה ולמעשה מסיימת תשעה חודשי היריון ולידה, בטעם טוב ועם חיוך רחב.

הגישה למלונות מצד בתי החולים השתנתה אף היא: אם בעבר, יולדות נדרשו להסביר מדוע ברצונן לעזוב את בית החולים, הרי כיום, ברור כי במידה והלידה עברה בהצלחה, היולדת יכולה להחליף את השהייה במחלקת היולדות בשהייה רגועה יותר במלון היולדות, ללא שום סיכון לה או לתינוק ותחת אותה השגחה רפואית. היולדת עוברת לחדר פרטי ומפנק, בצמידות לתינוקייה המעניקה לה השגחה מלאה על התינוק 24 שעות ביממה. בנוסף, היא נהנית מכלכלת מזון התומכת בצרכיה הגופניים לאחר הלידה, תוך התחשבות גם בנושא ההנקה.

מחירי מלונות היולדות ירדו משמעותית בשנים האחרונות, בעיקר הודות לתחרות ביניהם. עלות לילה במלון יולדות נעה כיום סביב 900 שקלים בממוצע, כאשר חלק מהמלונות מעניקים הנחות ללקוחות "כללית מושלם". כך שבסופו של דבר, החוויה של לינה במלון לאחר הלידה איננה מכבידה על כיס היולדת ומשפחתה ושווה את הפינוק ואת התחושה הנעימה איתה היא חוזרת לביתה.

למידע מלא ומפורט לחצו כאן, יש לעיין בכל לשוניות השירות

כפוף לתקנון מושלם זהב ומושלם פלטינום