מהו טיפול באמצעות אמנויות (הבעה ויצירה) ומהם יתרונותיו

לקוחות כללית מושלם זכאים ל- 30 טיפולים רגשיים באמצעות אמנויות (הבעה ויצירה) בשנה קלנדרית, לקוחות פלטינום, זכאים לתוספת של 25 טיפולים נוספים בשנה. מהו טיפול בתנועה וטיפול באמצעות אומנויות, מהם יתרונותיו - כל הפרטים בכתבה.

​טיפול בתנועה טיפול באמצעות אמנויות (הבעה ויצירה), הוא תחום טיפולי רגשי המאפשר למטופל להתמודד עם קשיים באופן חווייתי התנסותי. סוג הטיפול הזה, מתבסס על ההנחה שקיים קשר הדוק בין תנועה (הגוף) לבין ביטוי רגשות (הנפש). המטופל מתנסה בתחושות גופניות בשילוב הבעה, דרך היצירה בצבע. מטרת התרפיה בתנועה בשילוב יצירה, היא שחרור מקשיים רגשיים והתנהגותיים  בכלים וטכניקות שיובילו לתהליך שינוי.

המטפל בוחר את הכלים המתאימים, דרכם ניתן להוביל את הטיפול, בהתאם לקשיים של המטופל. לדוגמה, אם למטופל יש קושי בשליטה, ניתן להציע לו אפשרויות תנועה שדרכן ניתן להחזיק בשליטה וגם לשחרר את השליטה. כך המטופל נחשף לעוד אופציות התנהגותיות, הנלמדות דרך משחק, יצירה ותנועה שאפשר לתרגל גם בבית.

בטיפול בילדים ונוער, ניתן לשלב משחקי תנועה, דוגמת "המלך אמר", משחק הפסלים, ריצה ועצירה או דרכי ביטוי גופניות אחרות, המאפשרים למטופל להכיר את גופו ולתרגל איזון. הבעה בתנועה היא סוג של טיפול שהגוף מספר את הסיפור, בתנועה מפעילים את הגוף ככלי משחרר וחוויתי באמצעות מגוון של משחקי תנועה בשילוב הדיאלוג הוורבאלי.

היתרונות של טיפול בתנועה וטיפול באמצעות אמנויות (הבעה ויצירה)

מטרת הטיפול בתנועה וטיפול באמצעות אמנויות (הבעה ויצירה), היא לפרק מנגנון שמקשה על ביטויי של מגוון רגשות ולאפשר מנגנון של צמיחה וחיזוק. הטיפול בתנועה ישלב דיאלוג פרהוורבאלי (דרך הגוף) וורבאלי (בדיבור). ילדים האוהבים לצייר, יביעו את עצמם דרך צבעים וחומרים, שהרי גם שימוש בצבעים או חימר מאפשרים תנועה. הטיפול נעשה מתוך החוויה וההתנסות והגוף מספר את הסיפור. התהליך ביצירה, מעלה תכנים שמסייעים למטופל להתמודד עם מצבים כמו מתח, משבר, כעס, או חוויות טראומטיות. באמצעות הטיפול ביצירה, המטופל מתמקד בתכנים שעולים באמנות ומקבל כלים להתמודד עם רגשותיו.

טיפול דיאדי  - שילוב ההורה בתהליך הטיפולי

גיל עשר, ההורה שותף מלא בתהליך הטיפול. ישנה אפשרות גם לטיפול דיאדי, בו ההורה משתתף עם הילד בטיפול ותוך כדי המפגש, מקבל כלים ישירים שאיתם הוא עשוי להשתמש בתקשורת מול הילד.

טיפול בילדים משלב הדרכה הורית אחת לשישה שבועות לפחות ומשתנה לפי הצורך. ההורים מקבלים הדרכה וכלים במהלך הטיפול אשר נועדו ליישם אותם בבית.

את אופן המעורבות של ההורה, יגדירו המטפל וההורה במפגש ההיכרות, מתוך הקושי של הילד שתואר על ידי ההורה/ים.  ההדרכה ההורית תתקיים במפגשים ללא הילד, בהם המטפל משקף את התהליך הטיפולי ונותן כלים נוספים במידת הצורך.

מה העלות ולכמה טיפולים זכאים לקוחות כללית מושלם?

לקוחות כללית מושלם זכאים ל- 30 טיפולים בשנה קלנדרית ול- 100 טיפולים בכל תקופת החברות בתכנית במכוני הסדר, בהשתתפות עצמית של 45 ש"ח. לקוחות כללית מושלם פלטינום זכאים ל- 25 טיפולים נוספים בשנה.

למידע המלא על השירות והזכאויות לילדים מגיל 3-10>

למידע המלא על השירות לילדים מגיל 10-18>

 נכתב על ידי: ד"ר טלי ספר חזקיה- תרפיסטית בתנועה – הבעה ויצירה    

לחיפוש מטפלים נוספים בהתפתחות הילד לחצו>